Bizden Haberler Türkiye’nin En Çok Satılan Motosiklet Markası Honda

Türkiye’nin En Çok Satılan Motosiklet Markası Honda


1995 yılından bu yana “kalite, güvenlik ve dayanıklılık” temel kavramları üzerinde yoğunlaşan Honda Türkiye, her tür beklentiyi karşılayabilen geniş ürün gamı ve güçlü bayi ve servis teşkilatıyla 2015 yılında Türkiye’nin en çok satan motosiklet markası oldu.

Düşen pazarda satışlarını ve payını artırdı

2008 yılına kadar büyüyen motosiklet pazarı 190 bin seviyesindeyken, takip eden 2009 ve 2010 yıllarında 130 bin seviyelerine kadar geriledi. 2011 yılında açıklanan ÖTV indirimi ile hareket kazanan motosiklet pazarı, ayını sene 199 bin satış adedi seviyesine ulaştı. Takip eden 3 sene boyunca 180 bin seviyelerinde seyreden motosiklet pazarı, 2015  yılında hızlı bir düşüş yaşayıp, %8  gerileyerek 165 bin 127 bin adet olarak gerçekleşti.

Pazarda yaşanan düşüşe rağmen Honda Motosiklet, 2015 yılında satışlarını yüzde 10,3 oranında artırarak 29 bin 221 adetlik satış ve yüzde 18’lik pazar payıyla Türkiye’de en çok satan motosiklet markası oldu.

Hideto Yamasaki: “Türkiye’nin motosiklet pazarı potansiyeline inanıyoruz”

Honda Motosiklet’in globaldeki liderliğini hatırlatan Honda Türkiye Başkan’ı Hideto Yamasaki, “Honda Motosiklet, yıllardır olduğu gibi 2015 yılında da toplam 17.2 milyon adetlik motosiklet satışıyla dünyada en çok motosiklet satan markası. Türkiye’deki 5 yıllık görevim boyunca motosiklet özelinde birçok ilki gerçekleştirdik. 2014 yılında Türkiye’de ilk defa motosiklette ‘4 yıl garanti’ ayrıcalığını müşterilerimize sunduk.

2015 yılında başlattığımız Honda Fan Club ile motosikletin daha da yaygınlaşması vemotosiklet kullanıcılarını tek çatı altında birleştirerek hem motosiklet kullanımının yaygınlaşması hem de hali hazırdaki kullanıcılar nezdinde güvenli sürüş bilincinin oluşması adına hem de çaba sarf ettik.

Tüm bunların yanı sıra Türkiye geneline yayılan ve satış, servis ve yedek parçayı tek bir çatı altında toplayan güçlü bayi ağımız ile müşterileirmize verdiğimiz hizmetin bugün geldiği noktaya baktığımda çabalarımızın meyvelerini toplamaya başladığımızı görüyorum. 2015 yılında Türkiye’de en çok satan marka olduk ve bunun ilerleyen yıllarda da sürmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bizim için elbette en büyük gurur kaynağı, Türkiye’de elde ettiğimiz liderlikle Honda markasına liderliğe ulaştığımız bir pazar daha sağlamış olmak. Bu başarıda büyük payı olan ekibimle gurur duyuyorum ve hepsini kutluyorum” dedi.

DCT’li modellerin sayısı artıyor

Honda motosiklet tasarlayıp üretmeye 1948 yılında başladı ve o günden bu yana motosiklete olan adanmışlığı dünyanın her yerinde biliniyor diyen Yamasaki sözlerine şöyle devam etti: “2016 ve sonrasında elde edeceğimiz başarılar, bu adanmışlıkla geliştirilen yeni motosikletlerimiz tarafından da desteklenecek. Onlarca yıldır Honda markası pek çok efsane model yaratmayı başardı. Özellikle de en yeni Africa Twin modelimiz gibi… Efsane 2016’da, tam 13 yıl sonra geri dönüyor. Türkiye’de Africa Twin’e gösterilenilgi ve duyulan heyecan bizleri de çok mutlu etti. Ancak 2016’da müşterilerimizi başka yeniliklerle de buluşturacağız. 2016 yılının yeni ürün gamına baktığımız Africa Twin’in yanı sıra üç başka modelimiz de DCT şanzımanla donatıldı: NC750X, NC750S ve VFR1200X Crosstourer. Ayrıca scooter’ımız NC750D Integra ve süpersport modellerimiz CBR500R ve CB500F modellerimiz de yeni görünüme kavuşuyorlar.”

Yeni ürün gamı Eurasia Motobike Expo’da görücüye çıkıyor

25-28 Şubat 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Eurasia Motobike Expo’da Honda’nın tüm yeni modellerive heyecan ile beklenen Africa Twin müşterileri ile buluşmaya hazırlanıyor.

 • NEREDEYİZ

  Honda Kardelen Oto
  Şanlurfa Yolu Üzeri 1. Km 21090
  Merkez / Diyarbakır
  Tel: 412 2517100 - 01 Fax: 412 2517103
  satis.kardelen@htrdealer.com

 • Honda
 • Kardelen Oto

  Diyarbakır ilinin Merkez ilçesinde, kurulduğu tarihten bu güne kadar müşteri memnuniyetini ilke edinmiş olan Honda Bayi Kardelen Oto güler yüzlü personeli ve ferah showroom ile hizmet vermeye devam etmektedir.

  Sizleri de Merkez ilçesinde bulunan Honda Bayi Kardelen Oto showroomumuza bekliyoruz.