CRF1000L Africa Twin Anasayfa > Motosiklet > Adventure > Crf1000l Africa Twin

CRF1000L Africa Twin GENEL BAKIŞ
RÜZGARIN ÇAĞRISI Africa Twin’i sürerken bu çağrıyı görmezden gelmek çok zordur
GERÇEK SENİ ÇAĞIRIYOR

Yenilenen Africa Twin sizi gerçek bir maceraya davet ediyor.

Africa Twin’i sürerken bu çağrıyı görmezden gelmek çok zordur. Çölün kendisi kadar etkileyici bir motosiklet olan Africa Twin, Dakar ruhunun ayrılamaz bir parçasıdır.

Efsanevi NXR750, 1986 yılında Dakar Rallisi’nde görücüye çıktı ve dünyanın en zorlu arazi yarışını kazanma hayalimiz gerçek oldu. Geri döndük ve 1987, 1988 ve 1989 yıllarında tekrar kazandık.

Galibiyetimizden elde ettiğimiz bilgi ve deneyim, daha sonra günümüzün efsanevi XRV750 Africa Twin modeline dönüşen orijinal XRV650 Africa Twin’e eklendi. Yarışa olan tutkumuz ve felsefemiz, ürettiğimiz tüm makineleri daha iyi yapmamıza yardım etmeye devam ediyor. “Honda tarafından yapılmıştır.” derken bunu kastediyoruz; dört yıllık gelişimin ardından karşınıza çıkan CRF1000L Africa Twin’in temelinde bu yatıyordu.

Dakar tarihiyle iç içe olan köklerine sadık kalan Africa Twin, sehir içi kullanımda pratik olmasının yanı sıra şehir dışı kullanımda da konforlu bir motosiklettir. Africa Twin sizi kesfedilmemiş zorlu arazilere götürebilecek kadar güçlü ve çeviktir.

Honda'nın 2016 yılında tamamen yeniden tasarlayarak müşterilerinin beğenisine sunduğu efsanevi macera motosikleti Africa Twin, 2018 yılında birçok değişikliği barındırıyor. Elektronik Kontrollü Gaz Kolu, 3 adet sürüş modu, genişletilmiş Honda Seçilebilir Tork Kontrol seviyeleri gibi kapsamlı güncellemeler yapıldı.

BAĞIMLILIK YAPAN BİR TORK

Ön yükleme ayarı yapılabilen süspansiyonu, çok fonksiyonlu gösterge paneli, Honda Seçilebilir Tork Kontrol Sistemi ( HSTC) ile donatılan 2018 model Africa Twin sizi kendisine hayran bırakacak.

Tatmin edici ve bağımlılık yapan torku, değiştirilebilir güç modları, Elektronik Kontrollü Gaz Kolu ( TBW), arka tekerlek ABS iptal sivici ile yenilenen Africa Twin ilk fırsatta asfalt yolda özgür kalmanız için sizi baştan çıkarır.

Günlük şehir içi kullanım için de ideal olan bu motosiklet ,870 mm’den 850 mm’ye ayarlanabilen konforlu selesi ve dik sürüş pozisyonu ile yoğun trafikte konforu artırır.

Şüphesiz ki Africa Twin, LED aydınlatmaları olmadan eksik olurdu. Farlar yakıldıkları zaman Dakar’ı kazanan makinelerin hatıralarını canlandırır. Arka çamurluk ve lamba ise motosikletin arazideki yüksek performans hedefini vurgulayacak şekilde keskindir.

Yenilenen susturucusu, daha geniş basamak tasarımı, ayarlanabilir selesi, DCT versiyona özel G sivici, otomatik sinyal iptali seçeneği ile model Africa Twin ile sizi durduracak hiçbir şey yok.

RENKLER